home page   about us   Activities   multimedia   forum   doctors links contactus   engilsh
     לחיפוש באתר לחצוחיפוש
        

קבוצת "מי-שר", המרכז הישראלי לשרירני רחם (מיומות), התארגנה כדי לתת מענה רפואי מרוכז, מקצועי, ואמין, לבעיה השכיחה ביותר בתחום בריאות האישה. בעבר מקובל היה לנתח את מרבית שרירני הרחם. כיום קיימות חלופות טיפוליות רבות, באופן המאפשר שימור הרחם במקרים בהם הדבר נדרש, אפשרי ומוצדק.  עידן התקשורת ובעיקר זמינות הציבור למידע באינטרנט, יוצר מקרים רבים של מבוכה בכל הקשור לטיפולים רפואיים. שאלות כגון: מה נכון עבורי? מה מתאים לי? או על מה עלי להקפיד? הופכות להיות שכיחות בעידן זה. הדבר נכון במיוחד במצב בו קיימות חלופות טיפוליות רבות, ונוספות הנמצאות בדרך. קבוצת רופאי "מי-שר" מורכבת ממומחים בעלי נסיון רב, כל אחד בתחומו, ואופן עיסוקם בשרירני הרחם מכסה את מגוון החלופות הרפואיות הרבות והמגוונות. הקבוצה מתעדכנת באופן שוטף על אפשרויות וחדשנות בתחום זה.

אתר אינטרנט זה נועד, בין היתר, לספק מקור מידע אמין ועדכני הן לציבור הרחב והן לרופאים המבקשים לדעת: מה חדש ומה פורסם בתחום שרירני הרחם? לפיכך מתעדכן האתר באופן שוטף במידע עדכני.
קבוצת הרופאים פועלת כצוות מיומן להתאמת טיפול על בסיס אישי, תוך התייעצות אישית או קבוצתית, על פי סוג הבעיה על מורכבותה או פשטותה. במקרים בהם נדרשת בדיקת מעקב, או טיפול, נעשות הפעולות בעזרת ציוד המתקדם והחדיש ביותר הקיים כיום לרשות הרפואה, ובמרכזים הפרטיים המובילים בישראל. 

 

פרופ' תדיר מוכר בישראל ובחו"ל כרופא, חוקר, ומפתח ציוד ושיטות ניתוח ברפואת נשים. בשנים האחרונות מתמקד בתחום שרירני הרחם ומסייע לנשים בהתמודדות עם השאלה: מה מתאים לי? ומה אולי לא מתאים? מתי לטפל ומתי לא לטפל?  ואולי עדיף להסתפק במעקב שמרני בלבד.
 ד"ר גולדשמיט וד"ר ניטקה הינם רופאים ומנתחים מנוסים בסוגים השונים ובגישות השונות של נתוחים גינקולוגיים ושרירני רחם. במהלך השנים צברו מנתחים אלה ניסיון רב והכשירו מנתחים רבים. במקרים בהם נתוח הוא דרך הטיפול הנכונה לפתרון הבעיה נכנסים מנתחים מנוסים אלה לתמונה, החל משלב הייעוץ וההכוונה דרך שלב הביצוע והמעקב. הניתוחים מבוצעים בחדרי ניתוח מודרניים, בבתי חולים פרטיים, וברמת סיעוד ומלונאות גבוהה.
ההחלטה על דרך הטיפול, ניתוחי או אחר, מחייבת מעקב מדויק והגדרה ברורה של מספר, מיקום, גודל השרירים, וקצב גידולם או הקטנתם. פרוטוקול מעקב מפורט פותח ונשלט ע"י ד"ר משיח, מומחה עתיר ניסיון בתחום האולטרה-סאונד הגינקולוגי אשר השתלם באנגליה ובישראל, מבצע פעולות אלה במשך שנים רבות ומעדכן ישירות את צוות "מי-שר". שיטת הטיפול בחסימה בררנית (אמבוליזציה סלקטיבית) של עורקי הרחם ו/או השרירן הפכה להיות מקובלת מאד במהלך העשור האחרון בעולם המערבי ומוכרת ע"י מרבית ביטוחי הבריאות בארה"ב ובישראל.   ד"ר בלינקי המבצע פעולות אלה באופן שגרתי מוכר בארץ ובחו"ל כמומחה ומורה המיומן בביצוען. אישה המתאימה לטפול זה, לאחר ברור קפדני, זוכה למעקב משולב ע"י צוות גינקולוגי ורדיולוגי, והפעולה מתבצעת באחד מחדרי הצנתור המודרניים באזור המרכז.
שכיחות הופעת שרירני רחם רבה בין גיל 30-50, ובמקרים רבים אף קודם לכן, מתערבת פעמים רבות  בבעיות של תכנון הריון, או קושי להרות. פרופ' פיש, מהמומחים המובילים בתחום חקר וטיפולי הפריון מעורב באותם מקרים, ובמצבים בהם נדרש טיפול הורמונלי שמרני להקטנת נפח בשרירן. שיטות טיפול נוספות ניתנות לביצוע ואף נמצאות בשלבי בדיקה ופיתוח. שיטת האולטרה-סאונד הממוקד* אינה מבוצעת ע"י צוות "מי-שר" ונשים העשויות להתאים תופנינה לבדיקת התאמה במרכז הטכנולוגיות בשיבא. טיפולים בשיטות של רפואה משולבת (אינטגרטיבית) הופכים להיות מקובלים יותר ויותר גם בעולם המערבי. ד"ר סיטרמן צבר ניסיון רב בתחום זה ונמצא בקשר עם צוות "מי-שר" תוך הקפדה על שימוש בכלי מדידה רפואיים מקובלים להגדרת הצלחה או צורך במעבר לטיפול אחר במקרה הנדרש.
תרשים הזרימה ממחיש את מגוון אפשרויות הטיפול, את ההיגיון שבביצוען, ואת מגוון הנתונים המסייע בבחירת טיפול זה או אחר.

 מרבית קופות החולים והביטוחים המשלימים מכירים בצורך בחירת טיפול לשרירנים על בסיס רחב. טיפולים אלה, חלקם או רובם, אף ממומנים ע"י בדרך זו.

מי-שר © Myoma.co.il  
החומר המצוי באתר זה מוגן בזכויות יוצרים ואסור להעתקה ושיכפול לצורך שימוש מסחרי

 

 
האתר נבנה ע"י